Komunikaty-old - VIII Seminarium Historyków Filozofii Polskiej

Przejdź do treści

Menu główne:

 
Aktualności


Szanowni Państwo,
przesyłamy program VIII Seminarium Historyków Filozofii Polskiej, które odbędzie się w dniach 21–22 września 2016 roku w Katowicach na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. Bankowej 11.

Tym z Państwa, którzy zarezerwowali pokój hotelowy przypominamy, że miejscem noclegowym jest Hotel Katowice usytuowany przy Al. Korfantego 9. W hotelu będzie również serwowane śniadanie dla gości hotelowych. Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 14.00, lecz ci z Państwa, którzy będą chcieli pozostawić w hotelu bagaż wcześniej, będą mogli to uczynić.

W razie pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nami.

 
 
Z poważaniem
w imieniu organizatorów
dr Magdalena Mruszczyk


Program

Abstrakty
---------------


 
Komunikat nr 1
 
 
 
  Szanowni Państwo
 
 
 
  Dziękuję tym z Państwa, którzy już zechcieli zgłosić udział w VIII Seminarium Historyków Filozofii Polskiej.
  Jednocześnie informujemy, że udział w obradach jest bezpłatny, zapewniamy wyżywienie, organizatorzy pokrywają również koszty jednego noclegu (w hotelu Katowice). Zapraszamy również na uroczystą kolację pod koniec pierwszego dnia konferencji.

  Teksty zaprezentowane na konferencji (po otrzymaniu pozytywnej recenzji) będą opublikowane w Folii Philosophica (zgodnie z wykazem MNiSW Folia Philsophica ma ocenę - 8 punktów)
  Uprzejmie przypominam, że termin nadsyłania zgłoszeń (formularz zgłoszeniowy, abstrakt) upływa 31 maja br.
 
 
 
 
Z poważaniem
w imieniu organizatorów
dr Magdalena Mruszczyk


Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy
 

Zakład Filozofii w Polsce
Instytut Filozofii
Wydział Nauk Społecznych
Uniwersytet Śląski
 ul. Bankowa 11
 40-007 Katowice

zaprasza na
VIII Seminarium Historyków Filozofii Polskiej
poświęcone tematowi
 
Współczesna filozofia polska – konteksty, dyskusje, polemiki
                                           
 
  Zakład Filozofii w Polsce Uniwersytetu Śląskiego zaprasza do udziału w Seminarium, które odbędzie się 21-22 września b.r. Konferencja – w zgodzie z dotychczasową formułą – będzie się koncentrować wokół polskiej myśli filozoficznej i społecznej w aspektach: historycznym, metodologicznym oraz interdyscyplinarnym. Do udziału w Seminarium zachęcamy również i tych historyków polskiej myśli filozoficznej, których dziedzina badań wiąże się tylko pośrednio z zaproponowanym „tematem wiodącym”.
  Program konferencji i szczegółowe informacje organizacyjne zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym w serwisie internetowym: www.filozofiapolska.pl Zapraszamy do zgłaszania tekstów wystąpień, odpowiadających ramowej tematyce planowanego seminarium, nie dłuższych jednak niż 20 min., tak by w każdym przypadku była możliwość 10 min. dyskusji. Zgłoszenie powinno zawierać abstrakt oraz dane kontaktowe (adres pocztowy i e-mail, stopień naukowy, stanowisko, instytucję naukową, w której jest się zatrudnionym).
  Abstrakty zakwalifikowanych wystąpień będą opublikowane w wersji elektronicznej, a autorzy tekstów zaprezentowanych na konferencji zostaną zaproszeni do udziału w poseminaryjnej publikacji ogłoszonej drukiem (monografia zbiorowa lub monotematyczny numer czasopisma naukowego)
 
Zgłoszenia wraz z abstraktami prosimy przysyłać do dnia 31 maja 2016 r. na adres: magdalena.mruszczyk@us.edu.pl 
Serwis internetowy przygotowała Fundacja Historii Filozofii Polskiej
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego